Jdi na obsah Jdi na menu
 


Epilace-Laserové odstranění chloupků

Trvalá IPL epilace

IPL epilace

Pokud Vás již nebaví stále dokola provádět různé metody, pro udržení hladké pokožky, je trvalá IPL epilace určena právě pro Vás. Tento druh epilace využívá intenzivní pulzní světlo, které zajišťuje trvalé odstranění chloupků včetně kořínků v 92% ( hormon testosteron vvytváří nové kořínky na místech kde nebyly)

 

Doporučení před a po IPL epilaci

Zhruba 4 týdny před IPL epilací doporučujeme chloupky nevytrhávat epilátorem a nepoužívat epilační krémy, pouze chloupky holit žiletkou. Na to, aby byl chloupek efektivně zasažen, je potřeba, aby byl ve správném růstovém cyklu. Tedy ve folikulu a zároveň na povrchu pokožky. Proto je nutné se 1 až 2 dny před samotnou IPL epilací oholit žiletkou. Chloupky by měly být zhruba 0,5 mm dlouhé (přejedete rukou a cítíte strniště). Po IPL epilaci je nutné se alespoň 48 h vyhnout přímému slunci a soláriu, případně chránit pokožku vysokým faktorem.

 

Jak IPL epilace probíhá?

Trvalá IPL epilace je pro klienta pohodlná, probíhá vleže na lehátku. Epilovaná pokožka se napřed očistí a pak se přistoupí k IPL epilaci. Samotné jednotlivé pulzy IPL epilace mohou být vnímány jako lehké štípnutí. Rozhodně však nejde o bolest. Je to naopak známka toho, že se nám podařilo chloupek dobře zasáhnout ve folikulu. Intenzivní světelný pulz je absorbován barvivem v chloupku – melaninem, případně krevním barvivem hemoglobinem v kořenu chloupku. Chloupek během 7-14dní pak vypadne a už nenaroste. U citlivějších osob může dojít k lehkému začervenání pokožky, takže doporučuji vyhnout se  v den ošetření  některým aktivitám, jako je sauna či plavání.

 

Počet opakování a výsledek IPL epilace

Při jednom ošetření IPL epilace se nikdy nepodaří odstranit všechny chloupky. Je to tím, že chloupky mají různá růstová stadia. Pro maximální efekt je doporučeno 6 – 12 opakování, (podle hustoty chloupků a místa ošetření) vždy po 2 – 4 týdnech. Někteří klienti pak přicházejí 1× za rok na udržovací ošetření, kde odstraníme zbylých pár chloupků.

 

Pro koho ošetření není vhodné?

Jako každé přístrojové ošetření, i IPL epilace má své kontraidikace, jako je těhotenství, epilepsie, kardiostimulátor, oční onemocnění, užívání antibiotik či kortikoidů a podobně.

 

Jaké partie můžeme IPL epilací ošetřit?

Vzhledem k šetrnosti metody, můžeme IPL epilací odstranit ochlupení na jakékoliv části těla. Ženy vítají odstranění chloupků v obličeji nad horním rtem,nebo mezi obočím. Muži se zase rádi zbaví ochlupení na ramenou a zádech. Nejčastěji klienti požadují epilaci podpaží, intimních partií a dámy epilaci lýtek.

 

 

Cena jednoho ošetření : 350,-Kč - 550,Kč.